Suitsukvarts
“I ground my Light into the Earth organism.”[1]
Kvartsi rühma kuuluv suitsukvarts on saanud oma suitsuhallikas-pruuni värvuse loodusliku kiiritusprotsessi tulemusena ning selle toon varieerub helehõbedast kuni sügavpruunini. Sama meetodi abil on võimalik töödelda suitsukvartsi mäekristallist ka kunstlikult.[2] Kristalli on kasutatud juba ammustest aegadest ehetes ja väärisesemetes.[3] 12. sajandil kandsid Hiina kohtunikud tumedaid suitsukvartsist prille istungitel, soovides varjata oma emotsioone protsessiosaliste eest.[4]
Suitsukvarts on suurepärane ankurdav kivi, ühendades meid Maaga ning maandades leebelt vibratsioone, mis meid enam ei teeni.[5] Vaimselt edendab suitsukvarts positiivset, pragmaatilist mõtlemist, soodustab keskendumist ja lahendab vastuolusid.[6] Suitsukvarts toetab enda potentsiaali realiseerimist Maal, aidates siduda kõrgema teadvuse meile tegutsemiseks antud füüsilise kehaga.[7]
Leiukohad: Brasiilia, Ameerika Ühendriigid, Madagaskar, Mosambiik, Jaapan, Austraalia, Venemaa.[8]
Keemiline koostis: SiO2
[1] “Ma ankurdan oma Valguse Maa organismi.” N. Ahsian. The Crystal Ally Cards: Evolution Edition. Sedona, AZ USA: Crystalils Institute Press 2016, lk 94.
[2] E: Holden. 1925. The Cause of Color in Smoky Quartz and Amethyst. American Mineralologist, vol. 9, lk. 203–252. Kättesaadav: [http://www.minsocam.org/MSA/collectors_corner/arc/quartza.htm].
[3] R. Duda, L. Rejl. Väike vääriskiviraamat. Praha: FINIDR 1996. Tõlge eesti keelde Sinisukk 1998, lk 76.
[4] J. Needham. Science & Civilisation in China. Cambridge, England: Cambridge University Press, 1962, volume IV, 1. osa, lk 121.
[5] N. Ahsian, R. Simmons. The Book of Stones. Berkeley, California: North Atlantic Books 2015.
[6] [6] J. Hall. Kristallide piibel. ERSEN: 2003, lk 240.
[7] N. Ahsian. The Crystal Ally Cards: Evolution Edition, lk 95.
[8] R. Duda, L. Rejl. Väike vääriskiviraamat, lk 77.